Často kladené dotazy

Co to je Trimble VRS Now?

Trimble VRS Now je služba, která poskytuje po internetu přístup ke korekčnímu signálu pomocí metody RTK v rámci celého území České republiky.  Systém Trimble VRS Now vlastně dokáže s centimetrovou přesností v poloze i výšce určit pozici GNSS přijímače kdekoliv v této síti. Pro použití sítě VRSNow je třeba předem zakoupit předplatné dle daného tarifu.

Mohu si službu Trimble VRS Now vyzkoušet?

Ano, kontaktuje nejbližší pobočku SITECH CZ, kde vám poskytnou přihlašovací jméno a heslo a pomůžou Vám nastavit Váš GPS přijímač. Heslo je obvykle platné jeden týden počínaje pondělím. Během této doby můžete neomezeně službu využívat a testovat.

Jaké jsou druhy předplatného Trimble VRS Now?

Czech Unlimited

Cena:  36 000 Kč bez DPH - jednorázová platba.
Pro uživatele z celé České republiky jsou k dispozici síťové RTK korekce s centimetrovou přesností. S tarifem Trimble VRS Now Czech Unlimited se lze kdykoliv připojit do systému neomezeně po dobu 12 měsíců.
Cena neobsahuje SIM kartu.

Czech 100

Cena:  12 000 Kč bez DPH - jednorázová platba
Pro uživatele v České republice tu jsou k dispozici síťové RTK korekce s centimetrovou přesností. Tarif obsahuje 100 předplacených hodin s platností 24 měsíců.
Cena neobsahuje SIM kartu.

Trimble VRS Now Europe Unlimited

Cena: 69 995 Kč bez DPH - jednorázová platba
S tarifem Trimble VRS Now Europe Unlimited se můžete neomezeně připojit ke všem stávajícím sítím Trimble VRS Now v Evropě. Získejte RTK korekce s centimetrovou přesností, kdykoliv potřebujete.
Cena neobsahuje SIM kartu.

Co je zkratka GNSS?

Tato zkratka znamená spojení dvou satelitních systémů: amerického GPS a ruského GLONASS. V minulosti se používal pouze americký systém GPS. Evropská unie pracuje na vývoji dalšího evropského navigačního systému GALILEO. Spuštění tohoto systému se uvažuje v horizontu několika let.

Může sdílet předplatné Trimble VRS Now více uživatelů?

Ano. Trimble VRS Now má unikátní licenční technologii která umožňuje více uživatelům sdílet jedno předplatné. To jde s výhodou využít například pro větší počet staveb. V jeden moment ale může být pod jedním přihlašovacím jménem a heslem (předplatným) připojen pouze jeden uživatel.

Musím předplatné Trimble VRS Now používat pouze v jednom konkrétním roveru nebo stavebním stroji?

Ne. Předplatné Trimble VRS Now není vlastností přijímače, roveru nebo stavebního stroje. K přihlášení je potřebné pouze přenositelné přihlašovací jméno a heslo. To Vám umožňuje snížit náklady a sdílet VRS předplatné mezi více měřickými skupinami nebo stavebními stroji a to i mezi více firmami.

Jaké jsou operační hodiny VRS Now? Kdy mohu své předplatné použít?

VRS Now běží nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Nezbytné servisní odstávky budou včas všem uživatelům ohlášeny elektronickou poštou. K připojení k VRS Now je nutný příjem GSM signálu mobilního operátora. 

Je ke správnému fungování VRSNow třeba konkrétní poskytovatel GSM připojení?


Správné fungování služby VRS Now vyžaduje připojení k internetu. Toto připojení mohou poskytnout všichni dostupní mobilní operátoři, kteří mají v oblasti měření pokrytí signálem GSM (GPRS). 

Jaká je frekvence načtení pozice v mém přijímači ze systému VRS Now?

Systém Trimble VRS Now je optimalizován na příjem korekčního signálu jedenkrát za vteřinu (1MHz). Pokud dojde k prodloužení intervalu příjmu korekčního signálu např. z důvodu nedostatečného pokrytí GSM signálem, může to mít vliv na výslednou přesnost měření.

Jaký typ GNSS přijímače potřebuji pro práci se systémem VRS Now?

Pro použití korekčního signálu RTK potřebuje uživatel disponovat nejméně dvoufrekvenčním GPS přijímačem schopným práce s přenosovými formáty RTCM 2.3, 3.0 a/nebo CMR+. Pro správné použití přijímače v síti VRS musí přijímač disponovat možností přijímat GGA větu protokolu NMEA.

Jaké korekční datové formáty Trimble VRS Now podporuje?

Trimble VRS Now poskytuje tyto typy korekcí:
Trimble VRS
Single-base RTK
DGPS

Trimble VRS Now umožňuje tyto typy protokolů:
RTCM 2.1, 2.3, 3.0
CMR
CMR+
CMRx

Jak mohu předplatné VRS Now prodloužit?

Systém VRS Now sám pozná, že se blíží konec předplatného a podle typu tarifu vám automaticky zašle upozornění. Pod přihlašovacím heslem a jménem máte také možnost si kontrolovat stav svého VRS Now konta přímo na stránkách www.vrsnow.cz. V obou případech kontaktujte nejbližší pobočku firmy SITECH CZ, kde se o prodloužení postarají. 

Vytisknout

Copyright © 2011 SITECH CZ