Bezdrátový 2D nivelační systém TRIMBLE DDS300 – řízení výkopových prací

V současné době je nivelační systém TRIMBLE DDS300 ekonomicky nejzajímavější a přitom nejflexibilnější nivelační systém pro řešení přesných výkopových prací v režimu 2D, který je na trhu.

DDS300 používá úhlové senzory RAS300, které měří sklon výložníku, ramene a lopaty. Ze změřených hodnot a nadefinovaných délek je systém schopný vypočítat přesnou pozici lopaty rýpadla.

Použití tohoto systému zvýší rychlost a přesnost prováděných prací, a to i v hlubokých výkopech nebo při výkopech naslepo. Systém poskytuje rozsáhlé možnosti použití referenčních povrchů, jako je existující povrch, nivelační bod, předchozí výkop, nebo použití rotačního laseru. Připojení laserového senzoru LR15 k systému DDS300 umožní obsluze rýpadla pracovat bez nutnosti kontroly výšky na vytyčených bodech. Tento systém je velice oblíbený pro použití nejenom u velkých rýpadel, ale i u traktorbagrů a minirýpadel.

Na stroji nemusí být instalovány žádné propojovací kabely, stačí na výložník, rameno a lopatu připevnit nerezové montážní desky, na které jsou našroubovány jednotlivé senzory. Při přeinstalování ze stroje na stroj stačí odejmout řídicí jednotku uchycenou přísavkou na okně a přešroubovat jednotlivé senzory. Po instalaci na druhý stroj, která trvá cca 15 minut, zvolíte v seznamu řídicí jednotky typ stroje a můžete začít pracovat.

Základní vlastnosti:

  • Zobrazení hloubky, sklonu a vzdálenosti od zvoleného bodu: zobrazení aktuální polohy lopaty rýpadla vůči požadované výšce a sklonu na grafickém displeji zajišťuje přesné výkopové práce, úsporu materiálu a nákladů na dopravu. Pokud využíváte systém DDS300, odpadají i náklady spojené s kontrolními pracemi.
  • Režim profilování: umožňuje vytvoření profilovaných výkopových prací.
  • Rychlé nastavení výšky: tlačítko „Bench“ slouží pro rychlé zadání výšky. Tato funkce urychluje a usnadňuje veškeré práce prováděné rýpadlem.
  • Laserový režim: připojení laserového senzoru k systému DDS300 umožní obsluze stroje pracovat bez nutnosti kontroly výšky na vytyčených bodech.
  • Nastavení až 9 typů lopat: systém DDS300 vám nabízí nadefinování až 9 typů lopat. Při výměně lopaty stačí pouze zvolit název již nadefinované lopaty a můžete začít okamžitě pracovat. 
  • Podpora dvoudílných výložníků a svahovací lopaty: systém DDS300 může být používán i u rýpadel s dvoudílným výložníkem. Pokud používáte svahovací lopatu, vidí obsluha na displeji řídicí jednotky naklonění svahovací lopaty.

Základní komponenty:

 

CB300

Dotyková řídicí jednotka CB300


Velká dotyková řídicí jednotka CB300 s intuitivním ovládáním v českém jazyce, s možností nadefinování libovolného počtu strojů.

Bezdrátové sklonové senzory napájené třemi AAA bateriemi s dobou výdrže až 300 hodin. Senzory je možné na jednotlivé díly přilepit, nebo našroubovat či navařit desky, na které se senzory našroubují. Vodotěsnost senzoru RAS300 je IP67.

 

 

Laserový senzor LR15

Připojení laserového senzoru LR15 k systému DDS300 umožní obsluze stroje pracovat bez nutnosti kontroly výšky na vytyčených bodech. Senzor je na rameno připevněn magnetickou konzolí. Laserový senzor LR 15 je možné také používat samostatně pro řízení dozerů, graderů, smykem řízených nakladačů atd.

 

Senzor lopaty RAS300
RAS300

Senzor ramene RAS300

Senzor výložníku RAS300

 


Rádiový modul RPB300
RPB300

Magnetická konzole s
rádiovým modulem

Kompletní nivelační
systém v transportním kufru

 

Vytisknout

Copyright © 2011 SITECH CZ