LR60

Laserový senzor LR60 patří mezi vysoce kvalitní laserové senzory, určené pro indikační a automatické řízení dozerů, graderů, nakladačů a rýpadel. Je vybavený funkcemi, které maximálně zjednodušují a zpřesňují provádění výkopových prací. Laserový senzor LR60 byl vyvinut pro nejtěžší stavební podmínky, je 100% vodotěsný, detekuje laserový paprsek v rozsahu 360° a je vybavený vysokým detekčním oknem (222 mm).

Základní vlastnosti laserového senzoru LR60

 • ACE patentovaná kompenzace úhlu svislice: Pokud používáte laserový senzor pro kontrolu výšky u výkopových prací, jistě víte, že při kontrolním měření musí být rameno rýpadla vždy ve svislé poloze, jinak dochází k chybným měřením. Senzor LR60 je schopný měřit naklonění svislice a zobrazit skutečnou výšku od referenční roviny, čímž zamezuje chybným měřením.
 • Vestavěný indikátor svislice: Indikátor svislice je používaný u výkopových prací prováděných rypadly a traktorovými bagry. Tento indikátor zamezuje chybnému měření hloubky výkopu. Obsluha rýpadla vidí na displeji laserového senzoru, zda je rameno ve svislé poloze, nebo jakým směrem je nutné s ním pohybovat, aby bylo dosaženo svislé polohy.
 • Čtyři stupně nastavení přesnosti prací pro režim bagrování a planýrování
 • Volitelné nastavení svítivosti indikačních diod: Senzor LR60 je vybavený vysoce svítivými grafickými diodami pro indikaci výšky a sklonu, jejichž svítivost je možné přizpůsobit pracovním podmínkám.
 • Režim bagrování: V případě používání senzoru LR60 u výkopových prací je možné polohu SROVNÁNO přesunout ze středu laserového senzoru níže, čímž dojde k rozšíření displeje nad polohou SROVNÁNO.
 • Průměrování laserového paprsku: U každého rotačního laseru dochází při větších vzdálenostech k rozšíření laserového paprsku. Aby byla zachována maximální přesnost stavebních prací, je laserový senzor LR60 schopný zjistit přesný střed laserového paprsku, čímž zamezí výškovým nepřesnostem.
 • Robustní pouzdro: Elektronické díly laserového senzoru jsou uchyceny na kvalitním odpružení, které zamezuje poškození způsobenému pracovními rázy.
 • LED indikátory: LED indikátory zobrazují zvolené nastavení přesnosti práce, nastavení zvoleného režimu (bagrování, planýrování) a stav baterií laserového senzoru.
 • Dotyková tlačítka pro nastavení funkcí: Ovládacími tlačítky volí obsluha mezi kontrolou svislice, kontrolou režimu planýrování nebo bagrování a pracovní přesností. Mezi sekundární funkce patří nastavení přesnosti svislice, upozornění na ztrátu laserového paprsku a průměrování paprsku.
 • Univerzální masivní konzoly pro uchycení laserového senzoru
 • Volitelné napájení: Senzor LR60 je možné připojit přímo na baterie stroje (DC 10 až 30 V), nebo ho napájet alkalickými, popřípadě dobíjecími bateriemi.
 • Automatický režim řízení: Pokud připojíte laserový senzor LR60 k řídicí jednotce CB25 nebo CB30, je možné ovládat radlici stroje automaticky prostřednictvím hydrauliky stroje.

Technické parametry

Typ senzoruSPECTRA PRECISION LR50
Rozsah detekce paprsku360°
Výška detekčního okna222 mm
Otáčky rotačního laseru (ot/min)minimum 105–maximum 1200
Stupně přesnosti (mm)
(režim planýrování)
5, 10, 20, 40
Stupně přesnosti (mm)
(režim bagrování)
6, 12, 25, 50
ACE režim kompenzace úhlu25 mm – standard
12 mm - přesný
Rozsah svislice
Standard
Režim kompenzace úhlu
± 2.5°
± 10° až ± 30°
Provozní doba
Alkalické baterie
NiMH
 
45–75 hodin
40–50 hodin
Doba nabití baterie3–4 hodiny
Automatické vypnutípo 75 min. nedetekování laserového paprsku
Možnost připojení kabinového displejeAno
Automatický režimAno
Rozměry394x142x149 mm
Pracovní teplota-20 °C až +60 °C
Rozsah uchycení
Trubka
Jekl
 
průměr 42 mm až 50 mm
38 mm

Vytisknout

Copyright © 2011 SITECH CZ