Komponenty nivelačního systému TRIMBLE

Řídicí jednotka CB 450

Umožňuje operátorovi intuitivně ovládat veškeré funkce a nastavení nivelačního systému. Řídicí jednotka využívá moderní technologii CAN, je vybavena 4,3“ barevným grafickým displejem, interní pamětí 450 MB, USB portem a čtyřmi integrovanými světelnými lištami pro snadnou vizuální navigaci. Hlavní předností řídící jednotky CB450 je možnost využití pro libovolný typ stavebního stroje – grejdr, dozer, rýpadlo, skrejpr, nivelátor, válec, finišer – a to v režimu 2D i 3D řízení. Tato flexibilita nivelačních systémů Trimble vám zajistí nejefektivnější využití vaší investice.

 

Laserový senzor LR410

Slouží pro přesnou detekci laserového paprsku v rozsahu 360°. LR410 je 100% vodotěsný, vybavený kontinuálními detekčními okny s výškou 231 mm. Senzor je schopný pracovat s přesností 1,5 mm.

 

Senzor příčného sklonu AS400

Vodotěsný senzor s vysokou přesností a stabilitou měření. Rozsah měření ±100 %, teplotní kompenzace. Používá se jako senzor příčného sklonu radlice nebo jako senzor podélného sklonu stroje.

 

Elektronický stožár EM400

Umožňuje přesnou změnu nastavení výšky srovnávané pláně s krokem 1 mm a teleskopickým výsunem 120 cm. Usnadňuje a urychluje obsluze nastavení a změnu výšky radlice přímo z kabiny stroje. EM400 může být samozřejmě vybavený vysoce kvalitním odpružením M4 zajišťujícím maximální stabilitu a ochranu proti pracovním rázům.

 

Senzor natočení RS400

Vodotěsný senzor RS400 slouží pro určení pootočení radlice grejdru nebo dozeru, jehož hodnota je použita pro určení aktuálního příčného sklonu radlice.

 

Mechanický stožár

Slouží k připevnění laserových senzorů na radlici stroje a je vybavený metrickým měřítkem. Změnu výšky upravované pláně je nutno provádět manuálním zasunutím nebo vysunutím stožáru, nebo změnou výšky rotačního laseru.

 

Ultrazvukový senzor ST400

ST300 je využíván pro snímání výšky z fyzické referenční roviny jako je nivelační lanko, obrubník, stávající vrstva atd. Detekční výška senzoru je od 30 cm do 130 cm. U nivelačních systémů určených pro dozery se ultrazvukový senzor používá velmi zřídka.

 

Úhlový senzor AS450

AS450 je 360° úhlový senzor, který je součástí 2D i 3D nivelačního systému určeného pro rýpadla. Tento extrémně odolný senzor slouží pro měření sklonu výložníku, ramene a lopaty. Je hermeticky uzavřený a plně vodotěsný do hloubky 20 m. Funkce teplotní kompenzace zajišťuje přesné měření. Kalibrační otvory zaručí po demontáži a následné montáži připevnění senzoru do stejné pozice.

 

Laserový senzor LC450

U 2D nivelačních systémů určených pro rýpadla je robustní laserový senzor LC450 s integrovaným 360° úhlovým senzorem instalován na rameni rýpadla. Senzor je plně vodotěsný do hloubky 10 m a má klínový tvar pro optimální příjem laserového paprsku. Funkce teplotní kompenzace zajišťuje přesné měření úhlového senzoru. Kalibrační otvory zaručí po demontáži a následné montáži připevnění senzoru do stejné pozice.

 

Řídicí jednotka CB 460

Umožňuje operátorovi intuitivně ovládat veškeré funkce a nastavení nivelačního systému. Řídicí jednotka využívá moderní technologii CAN, je vybavena velkým 7,0“ barevným grafickým displejem, interní pamětí 3.7 GB, USB portem a čtyřmi integrovanými světelnými lištami pro snadnou vizuální navigaci. Hlavní předností řídící jednotky CB450 je možnost využití pro libovolný typ stavebního stroje – grejdr, dozer, rýpadlo, skrejpr, nivelátor, válec, finišer – a to v režimu 2D i 3D řízení. Tato flexibilita nivelačních systémů Trimble vám zajistí nejefektivnější využití vaší investice.

 

GPS + GLONASS anténa MS992

MS992 je robustní integrovaná anténa s přijímačem, která poskytuje uživateli rychlejší inicializaci, vyšší výkon a moderní detekci při práci v zářezech nebo blízko stromů.

Základní vlastnosti:

  • GPS zmodernizovaný L2C a L5 signál.
  • GLONASS.
  • WAS, EGNOS, MASS.
  • Datová sběrnice CAN.
  • 100% hermeticky uzavřené pouzdro.
  • Rychloupínací uchycení.

 

Odrazný hranol MT900

MT900 je 360° odrazný hranol s CAN-Bus technologií, s robustní konstrukcí odolnou proti otřesům a umožňující vysoce přesné sledování pozice radlice, hladicí lišty finišeru nebo frézovacího válce. Protože je MT900 vybaven obousměrnou komunikací s totální stanicí, nemůže na stavbě dojít ke sledování nesprávného hranolu. MT900 disponuje také největším vertikálním úhlem sledování, který je ±45°.

 

Laserový senzor SR300

SR 300 je 360° laserový senzor, který se používá u nivelačních systémů 3D-GPS pro zlepšení vertikální přesnosti (3–6 mm). Vyznačuje se jednoduchou a rychlou montáží a CAN-Bus technologií. V případě ztráty laserového parsku je obsluha stroje informována řídicí jednotkou. Laserový signál může předávat libovolný rotační laser. SR300 může být také používán jako klasický laserový senzor.

 

Duální radiomodem SRN410

Nová generace robustních duálních radiomodemů určených pro nivelační systémy 3D a řízených univerzální totální stanicí nebo GPS technologií. SNR410 může přenášet data i přes WiFi rozhraní.

 

GSM modem SNM940

Odolný 3G GSM modem s WIFI rozhraním, prostřednictvím kterého může přijímat 3D-GPS nivelační systém korekční signály přes internetové rozhraní. SNM940 umožňuje také obousměrný tok dat mezi stavebním strojem a kanceláří – například přenos digitálních modelů, informací o produktivitě stroje, míry zhutnění atd. Tento modem je také používán k přenosu dat určených pro management stavebních strojů.

 

Valve modul

Pracuje s technologii CAN, má 100% vodotěsné pouzdro. „Valve modul“ umožňuje vysoce kvalitní čtyřstupňové automatické a manuální seřízení elektromagnetických ventilů hydraulického systému stroje.

 

Napájecí modul

Dodává „čisté“ stejnosměrné napětí (9-32VDC) nivelačnímu systému stroje a zajišťuje ochranu nejen před přepětím způsobeným provozem stroje. Napájecí modul má 100% vodotěsné pouzdro.

 

Kabelový HARNESS

Již při instalaci jakéhokoliv nivelačního systému 2D je na stroji nainstalovaná kabeláž, která umožňuje okamžité připojení libovolného komponentu nebo rozšíření na nivelaci 3D bez nutnosti dalších zásahů do stroje.

 

Propojovací kabely

Všechny nivelační systémy TRIMBLE používají moderní technologii CAN, která se mimo jiné obejde bez použití zbytečně robustních a cenově nákladných propojovacích kabelů.

 

Kontrolery & software

Trimble nabízí široký výběr kontrolerů, které využívají stejné datové soubory jako řídící jednotka ve stroji. Společná data může současně využívat libovolný počet uživatelů. Software TRIMBLE umožňuje projektantům nebo geodetům zpracovávat soubory daných bodů, vytvářet a kontrolovat digitální modely, soubory nastavení strojů a provádět umístění do souřadnicového systému.

Vytisknout

Copyright © 2011 SITECH CZ